Інформаційно-довідковий портал «СловоUA»

Новини

Кабмін затвердив план з підготовки та видання Великої української енциклопедії

Кабінет міністрів України на засіданні 27 березня 2013р. прийняв розпорядження, яким затвердже...

Детальніше ...

У Львові стартував конкурс україномовних книговидавничих проектів

Управління культури Львівської міської ради оголошує конкурс книговидавничих проектів українсь...

Детальніше ...

Тренінг «Використання можливостей нових медіа для поширення інформації»

«Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) запрошує журналістів усіх видів регі...

Детальніше ...

Українські видавці привезли премію з книжкового ярмарку в Болоньї

Провідні українські дитячі видавництва, зокрема «Грані-Т» та «Видавництво Ст...

Детальніше ...

Оголошено конкурс на всеукраїнську літературну премію ім. Олександри Кравченко (Девіль)

Всеукраїнська літературна премія ім. Олександри Кравченко (Девіль) присуджується за прозові тв...

Детальніше ...

Текст цьогорічного Диктанту національної єдності

Rss2

Традиційно, 9 листопада, у День Української писемності та мови, Національна радіокомпанія провела масштабний проект – Всеукраїнський диктант національної єдності. Цьогоріч учасники писали текст про історію створення Володимиром Івасюком неперевершеної «Червоної рути».


Усі охочі слухачі Українського радіо мали змогу долучитися до цієї акції. Нагадаємо, традиційно цього дня українці – від великого до малого – беруть участь у написанні радіодиктанту, щоб з'ясувати, наскільки добре знають рідну мову та продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою, зміцнювали її позиції та розширювали сферу застосування.


За словами генерального директора Національної радіокомпанії України Тараса Аврахова, головна мета акції – щоб всі ми отримали ще одну можливість відчути єдність нації та приналежність кожного до великого народу.


Щоб разом зі слухачами написати диктант, до радіокомпанії завітали відомі українці: народні депутати Ірина Геращенко, Ольга Герасим'юк, Олена Бондаренко, Олексій Плотніков, Олег Ляшко, народна артистка України Ольга Сумська.


А співачка, заслужена артистка України Жанна Боднарук прийшла разом із родиною - чоловіком Анатолієм та сином Андрієм. Дехто з гостей виявив бажання, щоб автор та ведучий диктанту, доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко по завершенні диктанту перевірив їхні знання. Інші ж вирішили, відповідно до умов акції, відправити конверти поштою і взяти участь в оцінюванні на загальних підставах та позмагатися за призи.


У Національній радіокомпанії обіцяють щонайшвидше опрацювати всі листи, які будуть надіслані 9 та 10 листопада. Дату визначатимуть за штемпелем на конверті. А ось імена переможців назвуть не менш як три тижні, адже щороку кількість надісланих текстів радіодиктанту зростає.


Текст диктанту – 2011


Червона рута


Рута, виявляється, – жовта квітка. За переказами, що досі існують у Карпатах, вона лише на кілька хвилин, у ніч на Івана Купала, стає червоною. Дівчина, яка її знайде, буде щаслива в коханні.


Пісню «Червона рута» написав Володимир Івасюк – дев’ятнадцятирічний студент Чернівецького медичного інституту. Як же народився задум?


У багатющій батьковій бібліотеці юний Володя, тоді ще старшокласник, натрапив на видану 1906 року збірку коломийок. В одній із них він прочитав про чарівне зілля – червону руту. Для юного музики цей образ став зворушливою знахідкою, справжнім одкровенням. Потім він багато мандрував селами, шукаючи ключ до розкриття таємниці, і згодом знайшов новий варіант коломийки про загадкове чар-зілля.


На обласному телебаченні Івасюк мав добрих друзів, яким показав нову пісню. Її прем’єра відбулася в програмі «Камертон доброго настрою». І ось настало свято Володиної музики та поезії – визнання його творчої роботи: «Червона рута» стала піснею року в колишньому Радянському Союзі на конкурсі «Пісня-71».


Джерело: Українське радіо

Назад
:Cav Оскільки ми не знаємо що таке смерть, боятись її нелогічно.
Сократ
Cav

Уперше на порталі?

Щоб отримати можливість ставити питання з мови,

РеєструйтесяЧитайте новини через електронну пошту!Про проект | Рекламодавцям | Партнери | Зв'язок
 

Догори